Poi to rodzaj tańca wywodzący się z tradycji plemienia Maori z Nowej Zelandii. Za pomocą ciężkich przedmiotów zawieszonych na linach ćwiczyli swoje ciała by zdobyć siłę i zręczność.

Dawno, dawno temu, w odległym zakątku Młodzieżowego Domu Kultury...
KOKON Epizod III

Quidditch - magiczny sport w realnym świecie. Na czym polega gra i co w niej przyciąga ludzi z całego świata? Jak to jest miotać tłuczkami, zdobywać bramki przez pętle czy uganiać się za zniczem?

Escape Room Konin również pojawi się na KoKonie!
Przyjdź, spróbuj sił - wraz ze znajomymi wydostań się w krótkim czasie z „Lasu Tajemnic” w którym nic nie jest oczywiste. ...

OsuPoli - Nie zabraknie dobrej muzyki i towarzystwa. Stanowiska z grą Osu! to wielogodzinna rozrywka dla każdego chcącego spróbować wyzwań zręcznościowych. Tym razem czeka na was również najnowsza gra  - Dropmix, czyli muzyczna karcianka z konsolą, w której to Wy decydujecie, jakie piosenki mają zagrać!

Fundacja Dawne Komputery i Gry zaprasza wszystkich do swojej sali z retrogamingowym sprzętem!

Przez dwa dni konwentu zapraszamy do świata origami, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się podstaw tej starożytnej, japońskiej sztuki składania papieru! Nie jest ważny wiek, ani doświadczenie - przy odrobinie chęci, wspólnie stworzymy wspaniałe modele. Oprócz samych warsztatów, będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane wzory (których wykonanie zajmuje czasami nawet kilka godzin), jak i przejrzeć profesjonalne książki ukazujące tajniki tej przepięknej, choć często niedocenianej formy spędzania wolnego czasu.

NanoKarrin czyli polska grupa fandubbingowa działająca już przeszło 10 lat odwiedzi KoKon! Będziecie mogli ich spotkać w sali, którą będą prowadzić, a także usłyszeć na koncercie.

Serdecznie zapraszamy do fantastycznej krainy wschodznich opowieści. W naszej bibliotece znajdziecie ogromny zbiór mang które zabiorą Was w fantastyczne, romantyczne i dramatyczne przygody. Wraz z sekcją czytelniczą Drugiej Ery pomożemy Wam zgłębić ten wspaniały świat i zrelaksować się w naszej czytelni.