Atrakcje należy zgłaszać w terminie 27.01.2019 – 10.03.

2019 na e-mail: info-kokonTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Dorigami to projekt zakręconych pasjonatów, powstały w 2012 roku. Ich pasją jest japońska sztuka składania papieru – origami. Wiedzą o nim chyba wszystko i chętnie zagną Was swoją wiedzą! Zapraszamy Was do sali, w której króluje celuloza i dobra zabawa!


Dropmix jest muzyczną karcianką twórców Rock Banda, w której udział może wziąć do czterech graczy. Każdy z nich zdobywa punkty poprzez wystawianie kart, a przy tym miesza ze sobą linie melodyczne popularnych piosenek, tworząc przeróżne remixy. Gra na rynku pojawiła się stosunkowo niedawno — we wrześniu 2017 roku i dalej nie miała oficjalnej premiery w naszym kraju!
Gracze mają do wyboru jeden z czterech dostępnych trybów: Clash mode, Party mode, Freestyle oraz Puzzle mode.
Brzmi interesująco? Zabierz ze sobą znajomych do sali muzycznej i przekonaj się sam!


Muzeum Komputerów i Gier z Pabianic k. Łodzi zawita na tegorocznym Kokonie i na czas imprezy zapewni swobodny dostęp do starych, ale jarych konsol, komputerów i gier wideo. Pojawi się więc sprzęt taki jak na przykład: Atari 2600, Commodore 64, Pegasus, SNES, Nintendo 64 oraz GameCube, Sega Mega Drive, a także PC-ty z grami z lat '90. Myślicie, że kiedyś to były gry a teraz to nie ma gier? Przyprowadźcie znajomych, rodzinę, kolegów i razem oddajcie się wspomnieniom i rywalizacji jak za dawnych lat. Uderzenie nostalgii gwarantowane! Zapraszamy serdecznie. Ponadto przewidujemy turnieje z nagrodami!

 

 

Click the circles! Nie mogło zabraknąć osu! Dla miłośników gier zręcznościowych na sali muzycznej Osupoli przewidujemy 4 pełne stanowiska z tabletami i klawiaturami mechanicznymi. Przez cały czas trwania konwentu, będziecie mogli wziąć udział w walce pomiędzy dwoma stronami: Dobrem i Złem. Za którą się opowiesz? Do wygrania nagrody za najlepsze wyniki.


Lubisz tańczyć? A może Twoje nogi same tupią do rytmu gdy tylko słyszysz muzykę? W takim razie zapraszamy do sali PIU, gdzie można zmierzyć się z najlepszą koreańską grą muzyczną. Oczywiście będą wszystkie gatunki muzyczne oraz wszystkim dobrze znane piosenki. Jeśli jesteś początkujący to nie martw się- obsługa sali służy pomocą.


Klub Gier Fantastycznych prowadzi od 14 lat regularne zajęcia w Miejskim Domu Kultury w Kole. Organizują eventy,
turnieje i wiele innych ciekawych atrakcji związanych z grami bez prądu. Na tegorocznej edycji
poprowadzą Games Room, na którym znajdą się:
-Wypożyczalnia gier planszowych!
-Wiele emocjonujących turniejów!
-Ciekawe prototypy gier!
Games Room będzie współorganizowany przez takie wydawnictwa jak: Rebel, Funiverse, Bard, G3, Black Monk, Go on Board, Plażing, Trefl, Lacerta.
Przy organizacji games roomu pomoże także Planszówkowy Konin. awnictwa jak: Rebel.


Czy miałeś/aś kiedykolwiek marzenie, aby zostać gwiazdą? Może być rockową? Na Kokonie pomożemy Ci je spełnić!
Zbierz swój zespół lub przyjdź na błyskawiczny casting i zagraj ulubione piosenki ze szczytów popularności rock'n'rolla.
Do wyboru: gitara elektryczna, gitara basowa,perkusja lub mikrofon do wokalu. Na którym instrumencie odnajdziesz swój ukryty talent? Sala Rock Band zaprasza!


To Ja Go Tnę - grupa sympatyków gier fabularnych, prowadzących najszybciej rozwijający się kanał o RPGach na Youtube. Na Kokonie będą organizować Blok RPG ;) W ramach tzw. Szybkiego Wywiadu odpytują znane postaci fandomu. Tworzą również poradniki dla Mistrzów Gry, przybliżają lore Zapomnianych Krain oraz prezentują wszelakie systemy RPG. Dzięki nim możecie poznać najświeższe wiadomości odnośnie wydawanych wkrótce największych systemów RPG. Patronują katowickiej Adventurers League, organizują eventy dla lokalnej społeczności, w wolnym czasie piszą artykuły i przygody.


Kokon stoi grami muzycznymi. Co powiecie na grupowe Karaoke w rytmach ulubionych piosenek z całego świata? Najlepszym lekarstwem na nocne napady śpiewu jest mikrofon i dobre głośniki. Zapomnijcie na chwilę walce dobra ze złem i pokażcie, na co was stać. Uwaga! Bardzo integrujące!