Sobota 24 lutego 2018

 

10:00- 11:00 Nonsensopedia- Co ma Myszka Miki do Windowsa? - o wolnej kulturze słów kilka

 

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której za napisanie fanfika o Harry’m Potterze idzie się do więzienia. Albo świat bez Wikipedii, Google, Androida i bajek Disneya. Przerażająca wizja, a tak właśnie by to wyglądało bez wolnej kultury i dozwolonego użytku, na których opiera się cała współczesna cywilizacja i kultura.

 

 

11:15- 12:15 Krzysiek „KXN” Szymczak - Esport w realnym świecie

 

Zobaczycie jak Esport w Polsce jest rozpoznawany na wszelakie sposoby, nie wszyscy jednak rozumieją to pojęcie dobrze. Jakie ma znaczenie w świecie? Jakie daje korzyści? Czy to tylko samo granie w gry czy coś więcej? Czy jest to tylko dla młodych?

 

 

12:30- 13:30 Dariusz Wiliński- Nierealny świat, a realne pieniądze. Czyli jak zarobić na fantastyce?

 

Pan Dariusz fantastyką interesuje się nie od dziś. Od starszych komiksów, książek aż po dzisiejsze jej odmiany.
Jako wykładowca przedsiębiorczości poprowadzi dla Was bardzo ciekawy panel, w którym czuje się jak ryba w wodzie.

 

 

13:45- 14:45 Arshania Cosplay - Pozowanie w cosplayu – praktyczne wskazówki

 

Czy mieliście kiedyś problem z ustawieniem się przed aparatem? Czy nie wiedzieliście co ze sobą zrobić, gdy fotograf prosi o charakterystyczne dla danej postaci pozy? Czy na każdym zdjęciu stoicie sztywno, a pozom brakuje dynamiki i charakteru postaci? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco to  zapraszamy na prelekcję, na której Arshania przekaże Wam kilka przydatnych informacji jak korzystnie wyjść na zdjęciach cosplayowych, jak pozować z akcesoriami oraz jak wydobyć charakter postaci.

 

 

15:00- 16:00 Monika „Monikanism” Orlikowska - Walory edukacyjne gier komputerowych przy nauce języków obcych

 

Czy gry potrafią nauczyć nas obcego języka? Czy moje dziecko kłamie mówiąc, że dzięki Wiedźminowi ma piątkę z angielskiego?
Co na ten temat mają do powiedzenia nauczyciele, pedagodzy i lingwiści? Na te oraz inne pytania odpowie Storyteller Monika Orlikowska - lektorka języka angielskiego ze szkoły TELL ME oraz wielka fanka Bathesdy i BioWare'a.

 

 

16:15- 17:15 Legio XXI Rapax- Żywot legionu w starożytności oraz pokazanie legionu współcześnie

 

Prezentacja historii Legionu oraz grupy rekonstrukcyjnej Legio XXI Rapax.  Zapraszamy koniecznie potencjalnych rekrutów.

 

 

17:30- 18:30 Jakub Ścibor Ratajczyk - Fantasy w kinie

 

Przedstawienie najważniejszych dla kina fantasy pozycji, twórców oraz nakreślenie procesu formowania się i rozwoju gatunku.

 

 

18:45- 19:30 Monika Maćkowiak- Quidditch magiczny sport w realnym świecie

 

Na czym polega gra i co w niej przyciąga ludzi z całego świata? Jak
to jest miotać tłuczkami, zdobywać bramki przez pętle czy uganiać się
za zniczem? O tym opowiedzą zawodnicy drużyny Poznań Capricorns.
Dowiecie się, jakie drużyny tworzą Polską Ligę Quidditcha, a także
jak to jest grać w reprezentacji Polski na międzynarodowych zawodach.
Szykujcie się też na pozytywną energię i magiczną dawkę humoru!

 

 

 

19:45- 20:45 MysteryTV- Najbardziej nawiedzone miejsca na świecie

 

Uczestnicy oglądają krótki film dokumentalny o Hotelu Stanley w USA, który uchodzi za najbardziej nawiedzony hotel na świecie. Zachodzące w nim paranormalne zjawiska były inspiracją dla Stephena Kinga, który napisał powieść "Lśnienie". Po projekcji wszyscy wezmą udział w dyskusji i posłuchają ciekawostek nt. najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie.

 

 

21:00- 22:00 Nonsensopedia- Memy 2002- 2012

 

Gdyby memy były ludźmi, większość z nich byłaby artystami jednego hitu. Najpierw ich popularność wybucha i są kochani, potem znienawidzeni, a na końcu stają się niezrównoważonymi alkoholikami opłakującymi dawną świetność. Większość ludzi szybko o nich zapomina, ale część z nich wciąż siedzi gdzieś na dnie naszej pamięci. Czy jesteś gotów sprawdzić, czy rzeczy które bawiły cię 10-20 lat temu, wciąż dają radę?

 

 

22:15- 23:00 Aleksandra „Harumi” Mazurkiewicz- Tradycyjne wątki w horrorach japońskich

 

Czemu Sadako ma białą sukienkę? Dlaczego pewnych klątw nie da się pokonać? Z jakiego powodu przed nakręceniem horroru odprawia się egzorcyzmy? Dyskusja otwarta na te i inne tematy!

 

 

23:15- ???? MysteryTV- CreepyPasta LIVE

 

Lektor filmowy Jakub Rutka zaprasza na wieczór z opowiadaniami grozy czytanymi na żywo! Lektorowi towarzyszą członkowie ekipy MysteryTV, zaś całość okraszona jest mroczną muzyką i niepowtarzalnym klimatem.

 


 

Niedziela 25 lutego 2018

 

9:00- 9:45 Aleksandra „Harumi” Mazurkiewicz- Japońskie potwory w SF

Co inspirowało twórców Godzilli? Jak powstały monstra w innych filmach? Przyjdź i dowiedz się! Weź udział w dyskusji!

 

10:00- 11:00 MysteryTV- Creepypasta: Groza w pigułce- Warsztaty z tworzenia creepypast

Podczas panelu członkowie MysteryTV przedstawią istotne informacje na temat coraz bardziej popularnych form grozy, jakimi są creepypasty, oraz udzielą wielu kluczowych porad dotyczących ich tworzenia. Słuchacze poznają następujące zagadnienia:
geneza creepypast, pierwotne formy creepypast i współczesny rozwój.
"Od pomysłu do przemysłu" czyli proces powstawania creepypasty.
Dokładnie opisany schemat tworzenia strasznych historii oparty na przykładach kultowych opowieści autorstwa MysteryTV jak "14 Nawiedzonych Nocy", "Dualistic", "Mortsville" czy "Czas Z", które łącznie na kanale obejrzało ponad 400,000 osób.
Najczęstsze błędy popełniane przez twórców creepypast oraz jak się ich ustrzec.
Zakończenie czyli najważniejsza część opowiadania. Co zrobić, aby było dobre oraz przykłady złych zakończeń.
Pojedyncze opowiadanie a seria - różnice przy tworzeniu scenariusza oparte na przykładzie pojedynczych historii MysteryTV takich jak "Radio", "Wyprawa", "Troskliwa Matka", "Subskrybuj" oraz serii odcinkowych "Dualistic", "14 Nawiedzonych Nocy", "Czas Z"
Czego się boimy? Omówienie najpopularniejszych motywów wykorzystywanych w creepypastach oraz rozwiązania jakie wybierają autorzy.

 

11:15- 12:15 Krzysztof Banaszyk- Wywiad z głosem Vernona Roche’a

Aktor, dubbingowiec, człowiek, którego kojarzycie jako Joel'a z "The Last of Us", Wiedźmina z audiobooka, Batmana z "The Lego Batman Movie", Vernona Roche z gry "Wiedźmin 2", dzieciaka z "Dzieciak rządzi", Czarnobrodego z "Piotruś: Wyprawa do Nibylandii ", Charlie'ego z "Gigantów ze stali" Modliszkę z "Kung Fu Panda" czy Simbę z "Król Lew II", a także wielu wielu innych.

 

12:30- 13:30 Adam Dereszewski i Martyna Marcinkowska- Disney Songs Challenge

Czy uważasz się za fana/fankę Disney'a? Czy sądzisz że zdołasz sprostać wyzwaniu rodem z "jaka to melodia"? Tutaj sprawdzisz swoją wiedzę, słuch i refleks, a także miło spędzisz czas w gronie innych rządnych rywalizacji fanów Disney'owskich produkcji.

 

13:45- 14:55 Magdalena i Anna Kubacik - Artystyczna strona YouTube- Edytorstwo i rysunek

Czyli trochę o społeczności i twórczości spotykanej na portalu Youtube. Amv –co to jest i jak zacząć?

Montaż filmowy, animacje i speedpainty.

Porozmawiamy o programach, pomocach, jak i odpowiemy na pytanie: jak się w tym odnaleźć. Opowiemy czym właściwie jest edytorstwo filmowe na youtube i z czym się to wiąże. Wspomnimy też trochę o rysunkach.

 

 

 

REGULAMIN PROGRAM KOKON (PDF)